Návštěva dětské knihovny v Prostějově - 3. ročník

V pátek 22.11. navštívili žáci 3. ročníku zrekonstruované prostory dětského oddělení knihovny v Prostějově. Dozvěděli se, jak si knihy půjčovat a jaké další služby knihovna čtenářům nabízí. Paní knihovnice jim doporučila knížky pro jejich věkovou skupinu a přečetla příběh z knihy Lenky Rožnovské Dědo, ty jsi indián.

Pěvecká soutěž - školní kolo

Ve čtvrtek 21.11. proběhlo školní kolo pěvecké soutěže.

Drama centrum - 3.ročník

V pondělí 18.11. se uskutečnilo 2. setkání žáků 3. ročníku s lektorkami Drama centra z Olomouce. Na příběhu chlapce Jonathana byli žáci seznámeni s problematikou šikany. V modelových situacích si vyzkoušeli, jak by měli reagovat a dozvěděli se, na koho se můžou v těchto případech obrátit.

O pohár starostů - vybíjená

15.11. - se v Klenovicích na Hané ve sportovní hale uskutečnil 1. ročník ve vybíjené. Zúčastnili se z 5. ročníku- Jantoš, Svozil, Řezáčová, Kantor, Neubauer. .ročník - Bedeš, Rozehnal, Řezáč, Švec David, Švec Ondřej. Byla upravena pravidla, hrálo se současně na 2 zmenšených hřištích. Naše družstvo se umístilo na pěkném 5. místě.

Návštěva dětské knihovny v Prostějově

15.11. žáci 2.třídy navštívili knihovnu v Prostějově, kde se seznámili s provozem a fundusem knihovny pro děti zábavnou formou.

Dušičky ve výuce

31.10. v rámci pracovních činností jsme si připomněli podzimní svátek "Dušiček." S dětmi jsme vyráběli květinové aranžmá, které si potom děti mohly zanést na hrob svých blízkých.

Halloween ve výuce

Žáci 3. - 5. ročníku si v hodinách AJ připomenuli Halloween, jeden z nejoblíbenějších svátků v anglicky mluvících zemích. Ve škole jste se mohli potkat s upíry, kostlivci, čarodějnicemi a jinými strašidly. Část hodiny byla věnována halloweenským zvykům, další část proběhla formou her, soutěží a kvízů.

Dýňová stezka

25.10. se konala v sokolském parku "Dýňová stezka," která byla pořádána ve spolupráci s MŠ a místními sokoly. Strašidelná stezka byla osvětlena dýněmi, které si děti se svými rodiči vydlabaly a ozdobily. Na začátku stezky každý účastník dostal svítící náramek a na konci všichni obdrželi sladkou odměnu - strašidelné lízátko. Na zahřátí se podávala dýňová polévka.

Dlabání dýní

23.10. proběhla na školním dvoře akce pro rodiče a žáky naší školy - dlabání dýní. Připraveno bylo i občerstvení. Všichni si odpoledne užili a vydlabali krásné dýně, které poslouží na Dýňové stezce.

Sběr papíru

22.10. proběhl před naší školou sběr papíru.