• Úvod
 • Základní škola
 • Družina
 • Kronika
 • Dokumenty
 • Kontakt
 • Články autora: Admin

  MŠ ve škole podruhé

  3.12.2013 | Admin

  Již podruhé se přišly podívat mezi naše školáky i děti z mateřské školy. Své znalosti a dovednosti si vyzkoušely tentokrát z předmětu český jazyk. Žáci si společně četli pohádku O Zlatovlásce a přitom plnili různé úkoly v pracovních listech, které si pro ně připravila paní učitelka Kapounková. Děti byly moc šikovné, a tak s ivšechny odnesly ze školy další pochvalu. Celý článek »

  Rozsvěcení vánočního stromu

  2.12.2013 | Admin

  V pondělí 2.12. se rozsvěcoval vánoční strom v Kralicích na Hané. Před budovou základní školy bylo v tento den opravdu veselo. Nejprve přivítal občany pan starosta Pavel Kolář a popřál všem příjemné prožití vánočních svátků, a poté vystoupily se svým programem písní a básní děti z místní mateřské a základní školy. Se svým veselým tancem vystoupily i děti z tanečního kroužku zumby pod vedením slečny V. Bašné. Následoval pestrý program plný písniček a tanečků, který si pro děti připravil šašek Viky. Celý článek »

  Soutěž "O hanácké vdolek"

  28.11.2013 | Admin

  Ve čtvrtek se konala soutěž starostů "O hanácké vdolek", tentokrát opět v Dubanech. Sjela se sem dvacetičlenná družstva z okolních škol, aby zde poměřila své síly ve zdatnosti a obratnosti. Postupně žáci soutěžili v deseti disciplínách. Nešlo ani tak o vítězství jako spíše o radost z pohybu, ze soutěžení a ze společnoho setkání všech zúčastněných. Děti dostaly bohaté občerstvení a samozřejmě si všechny pochutnaly na výborných hanáckých vdolcích. Celý článek »

  Výroba adventních věnečků

  28.11.2013 | Admin

  Ve čtvrtek jsme se sešli v budově základní školy, abychom si společně vyrobili hezké adventní věnce. Svým bohatým materiálem i radou nám byly ku pomoci dvě odbornice na aranžmá květin - p. Dopitová a p. Nosálová. Všichni zúčastnění byli se svými výtvory spokojeni a odnesli si do svých domovů hezkou adventní výzdobu. Celý článek »

  Beseda s hasiči

  27.11.2013 | Admin

  Každým rokem se uskuteční pro žáky 2. a 3. ročníku beseda s hasiči. Žáci se zábavnou formou dozvědí, jak se chovat v případě požáru, jak takový požár nahlásit a co všechno hasiči dělají. Děti si také mohly samy vyzkoušet, jak se hasič cítí ve své uniformě a jak vypadá takový zásah hasičů při nehodě nebo při požáru. Beseda byla pro žáky velmi zajímavá a poučná. Celý článek »

  Vojáci v Kralicích

  25.11.2013 | Admin

  Již tradičně si v Kralicích na Hané připomínáme koncem listopadu prusko-rakouskou bitvu z r.1805 návštěvou vojenské historické posádky. I letos se mohly děti podívat, jakou výzbroj měli tehdejší vojáci a dokonce se směly svézt na povoze taženém párem koní, který vojákům sloužil především na převoz materiálu a střelného prachu. V tomto chladném počasí se mohly děti ohřát teplým čajem a výbornou čočkovou polévkou. Celý článek »

  Školní kolo pěvecké soutěže

  15.11.2013 | Admin

  V pátek jsme uspořádali školní kolo pěvecké soutěže "O hanýckyho kohóta". Děti měly za úkol zazpívat lidovou píseň a odborná porota (paní učitelky) hodnotila čisé tóny písničky i její rytmus. Soutěžilo se ve třech kategoriích: prní ročník, druhý a třetí, čtvrtý a pátý ročník. Na obrázcích vidíte vítěze jednotlivých kategorií. Do okresního kola pak postupuje vítěz z druhé a třetí kategorie. Budeme našim kamarádům držet palce! Celý článek »

  MŠ ve škole

  24.10.2013 | Admin

  Letos již druhým rokem probíhá na naší škole pojekt "Školička", kdy děti z mateřské školy dochází mezi žáky prvního ročníku a spolu s nimi si zkoušení, jaké to je sedět v lavici, dávat pozor, co říká paní učitelka, plnit různé úkoly a soustředit se určitý čas na svou práci. Hodina je vždy pestrá a pro děti zajímavá a my věříme, že děti od školy neodradíme, ale spíše naopak, že se budou do naší školy moc těšit. Je to i příprava pro zápis do prvního ročníku. Děti již nepůjdou k zápisu do cizí školy, ale právě do té své, ve které už jsou přece zvyklí. Tak jim všem přejeme, aby se jim ve škole líbilo a dařilo. Celý článek »

  Sběr papíru - podzim

  16.10.2013 | Admin

  Ve středu se konal ve škole sběr starého papíru. Ze všech stran se ke škole hrnuly hromady papíru, abychom opět nasbírali společně co nejvíce této suroviny, která se může dále zpracovat a využít. Žáci mezi sebou také soutěží, kdo bude tím nejlepším "sběračem papíru", a která třída bude tou nejlepší v součtu nasbíraných kilogramů. Letos to vyhráli naši čtvrťáci, kteří nasbírali 3 210 kg! Celý článek »

  Dopravní výchova

  27.9.2013 | Admin

  V pátek se žáci 4. a 5. ročníku vypravili na Dětské dopravní hřiště v Prostějově, aby si zde vyzkoušeli své znalosti z oblasti dopravní výchovy. Procvičili si zde dopravní značky, křižovatky, vybavení kola a další důležité vědomosti, které se týkají jejich bezpečnosti v silničním provozu. Nakonec si vyzkoušeli i jízdu na dětském dopravním hřišti, kde bylo spoustu značek a semaforů, a kde je nutno vše sledovat, aby jste projeli daný úsek bez nehody. Celý článek »

  1 12 23 34 41 42 43 44 45