Ve středu 6. 3. 2024 proběhl v 1. třídě preventivní program Veselé zoubky, který pořádá DM drogerie.

V úvodu si paní učitelka s dětmi povídala o tom, co všechno je třeba udělat pro zachování zdravých zubů, jaké hygienické pomůcky jsou k péči o zuby potřeba a dokonce spočítali, že dětem ve třídě vypadlo dohromady už 48 mléčných zubů.
Všechny poznatky byly shrnuty ve výukovém videu, které rovněž dětem ukázalo správnou techniku čištění zubů.

Po důkladné přípravě děti splnily úkoly obsažené v pracovních listech. Své znalosti si také ověřily na interaktivní tabuli.
Za odměnu obdržely dárečky - preventivní taštičky a samolepky. Samolepku si mohou děti doma nalepit v koupelně, aby měly správný postup čištění zoubků stále před očima.
Preventivní taštička obsahovala zubní pastu, zubní kartáček a mezizubní nitě.

Hodina se všem dětem líbila. Největší radost měly z dárečků, které jistě přispějí k lepší péči o zoubky.

Drogerii DM moc děkujeme.