21. 3. 2024 dopoledne připravila paní vychovatelka Jaroslava Formanová pro všechny děti naší školy výstavu knih na téma Moje nejoblíbenější pohádka.

Ve třídě 1. oddělení školní družiny byly vystaveny všechny knihy, které děti přinesly. Děti obcházely jednotlivé stoly, na kterých byly knihy rozloženy, aby si ty, které je zaujaly, prohlédly.

Součástí výstavy byly kresby pohádkových postav od dětí z oddělení paní vychovatelky Pekové. Prvňáčci se zase pochlubili jako velmi zdatní ilustrátoři pohádky Václava Čtvrtka. Svou pozornost si získaly i obrázky, které děti z první třídy nakreslily na základě zážitku z divadelního představení O dvanácti měsíčkách, které navštívily ve středu.

Na závěr se děti zamýšlely nad tím, jak nás knihy dokáží ovlivnit a jaký význam mohou mít v našem životě.

Tato akce se uskutečnila v rámci Měsíce knihy, kterým je právě měsíc březen.