Dne 21. dubna 2022 navštívila ZŠ zahraniční návštěva.

Dne 21. dubna 2022 navštívila ZŠ zahraniční návštěva, paní Ellen ter Bogt a Marleen van Grunsven, obě z Saxion University of Applied Sciences, Enschede, Holandsko. Zahraniční návštěvu doprovodila na ZŠ a asistenci při odborném tlumočení do anglického jazyka zabezpečila paní Mgr. Adéla Antlová, Ph.D. z Univerzity Palackého v Olomouci.

Návštěva proběhla v souladu s mobilitou KA1 programu Erasmus+, kdy obě pedagožky nejdříve navštívily jednu velkou školu v Olomouci a projevily zájem vidět i menší, vesnickou školu.

Paní ředitelka provedla obě dámy po celé budově, navštívily školní družinu, třídy, místnost pro kroužek keramiky, zahradu s víceúčelovým hřištěm a dětské hřiště.

Konstatování obou dam bylo, že se na naší ZŠ cítily jako doma. Hlavně se jim líbilo, že děti mají v jedné budově školní družinu, kde po škole mohou trávit čas s kamarády ze své třídy, jídelnu s teplými obědy (ty v Holandsku a podobně i v dalších západních zemích vůbec nemají). Dále, že škola rozvíjí tvořivé dovednosti žáků (např. v kroužku keramiky, ve výtvarné výchově), a že dbá i o hudební rozvoj žáků. To je údajně v Holandsku spíše na rodičích a hodně finančně náročné.

Zahraniční návštěva byla ukončena podnětnou a inspirující diskuzí pro obě zúčastněné strany.