Ve čtvrtek 29.6.2023, den před vysvědčením, se žáci 1. a 2. ročníku vypravili autobusem na výlet na Velký Kosíř.

Pan řidič zastavil na parkovišti za obcí Čelechovice na Hané a dále děti pokračovaly pěšky.

Cesta na vrchol byla dlouhá 3,5 km a trvala něco málo přes hodinu. Po zdolání 1 km se všichni posilnili svačinkou .Kolem deváté hodiny skupina dorazila k rozhledně. Po krátkém odpočinku vystoupali na rozhlednu druháci v doprovodu paní vychovatelky a pak prvňáci s paní učitelkou. Ostatní děti zatím připravily dřevo na oheň, aby si mohly opéct špekáčky. Některé děti vyzkoušely houpačku a dřevěné prolézačky, jiné se věnovaly nakupování suvenýrů, nanuků a jiných dobrot.

Před jedenáctou hodinou se všichni vydali na zpáteční cestu k autobusu, který je odvezl do Kralic.