Ve čtvrtek 29.6.2023 se žáci 3. třídy vydali linkovým autobusem na výlet do Přerova.

Zde na ně v Muzeu Komenského čekal edukační program "Jak se žilo na Hané". V něm se dozvěděli informace o hanáckých zvycích a tradicích a seznámili se s životem na vsi. Slyšeli hanácké nářečí i lidové písničky a vyzkoušeli si některé části kroje nebo třeba roztočit káču.

Ve výtvarné si dílně nakreslili srdíčko a tašku s využitím hanáckých lidových motivů.

Po přestávce je čekala prohlídka muzea, kde se od pravěku přes školní třídy a sbírky hmyzu a minerálů dostali až na věž a pokochali se pohledem na město Přerov.

Po návštěvě muzea ještě shlédli středověké hradby a řeku Bečvu.

Poté už zamířili na náměstí, koupit si něco na jídlo nebo dárečky z výletu, nezapomněli ani na zmrzlinu a poté už se vydali zpátky na autobus do Kralic.