Vánoční výstava

Ve čtvrtek odpoledne 18.12. se všem rodičům, žákům a dalším zájemcům otevřela již tradiční výstava žákovských prací a keramiky. Kromě dílniček, kde si mohly děti vyrobit jmenovku, andílka nebo stromeček, se letos uskutečnil i Vánoční jarmark.

Projektový den "ADVENT"

17.12. - během dopoledne žáci vyráběli předměty a obrázky s vánoční tematikou.

Preventivní program - 4. a 5. ročník

Dne 16.12. nás navštívily lektorky z Drama centra v Olomouci. Měly připravený projekt s názvem "Na jednom prkně." Děti prostřednictvím her a příběhu, který byl hlavním motivem celého programu, se učily především si pomáhat a spolupracovat. Program byl veden zajímavě a poutavě. Děti si tak uvědomily pravidla úspěchu pro společnou cestu.

Mikulášská nadílka

6.12. uspořádali rodiče z KPŠ v místní sokolovně "Mikulášskou nadílku." Každé dítě dostalo za básničku či písničku balíček plný sladkostí. Dále následovala dětská diskotéka a na závěr proběhla tombola.

Mikuláš v MŠ

5.12. žáci 5. ročníku dělali čerta, Mikuláše a anděla v MŠ.

Preventivní program - 3. ročník

Třetí část preventivního programu pro 3. ročník s názvem "Na jednom prkně" proběhla 5. prosince. Program byl zaměřený na spolupráci celého kolektivu při řešení problémových úkolů, rozvíjel schopnost prosadit se a jindy zase ustoupit. Dobrodružná "plavba" se žákům moc líbila.

Starostův hanácké vdolek - Vrbátky

Letošní kolo se uskutečnilo 4.12. v nové hale na ZŠ Vrbátky. Naši školu reprezentovalo 20 vybraných žáků od 1. - 5. roč. Z počtu 9 škol jsme obsadili 5. místo a byli jsme nejlepší z těch menších škol.

Výroba adventních věnečků

28.11. si přišli rodiče se svými dětmi vyrobit adventní věneček pod odborným vedením aranžérky.

Preventivní program pro 4. a 5. ročník

Ve čtvrtek 28.11. nás navštívily lektorky z Drama centra v Olomouci se svým prožitkovým programem Jonathan a R.S.B. Věnovaly se dětem ve 4. a 5. ročníku formou her. Většinu programu tvořil příběh zaměřený na prevenci šikany, ve kterém se děti aktivně zapojovaly a hledaly řešení dané problémové situace.

Beseda s hasiči - 2. ročník

Žáky 2.ročníku navštívili hasiči z Prostějova. Děti se v rámci besedy dozvěděly, jak se zachovat a reagovat v krizových situacích jako je požár, přivolání pomoci.