Kralická škola

Naše škola má více než stoletou tradici. Panuje u nás přátelské rodinné prostředí malotřídní školy. Máme 5 tříd, 3 oddělení školní družiny a zkušené pedagogy poskytující vzdělání s důrazem na osobnostní rozvoj, studijní dovednosti, spolupráci a individuální přístup.

Více o naší škole
starší aktuality »

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH NAŠÍ ŠKOLY!

Naše škola je základní školou s více než stoletou tradicí, která poskytuje primární vzdělávání žáků v rámci vzdělávacího systému České republiky. Je organizována jako malotřídní škola s pěti postupnými ročníky v pěti třídách o celkové kapacitě 150 žáků. Disponuje třemi družinami a jídelnou. Poskytuje základy všeobecného vzdělání s důrazem na osobnostní rozvoj, studijní dovednosti, spolupráci a individuální přístup. Nabízí aktivity spojené s výukou, aktivity školní družiny a zájmové kroužky.

Ilustrační obrázek - dívka
Ilustrační obrázek - chaplec

CO NABÍZÍME ŽÁKŮM NAŠÍ ŠKOLY

• podnětné a přátelské prostředí malé školy
  • individuální přístup k dětem se speciálními vzdělávacími potřebami
  • ranní a odpolední školní družinu
  • pobyt dětí na školní zahradě v průběhu přestávek a při činnostech v ŠD
  • pestrou nabídku zájmových kroužků pro všechny věkové kategorie zdarma
  • výuku plavání pro všechny žáky školy od 1. do 5. ročníku
  • dopravní a ekologickou výchovu
  • projektovou výuku
  • zapojení do soutěží a olympiád
  • modernizaci výuky prostřednictvím výpočetní techniky, didaktického software a interaktivních tabulí
  • internet pro žáky 4. a 5. ročníku při samostatné přípravě na výuku
  • pobyt žáků v přírodě
  • školní knihovnu pro žáky
  • návštěvy divadelních představení
  • tematické školní výlety a exkurze
  • výtvarné dílny pro děti i rodiče
  • sportovní soutěže pro žáky
  • účast dětí předškolního věku ve výuce
  • projekty Ovoce a zelenina do škol, Školní mléko

Události a akce školy

všechny akce
listopad 2023
po út st čt so ne

Starostuv hanácké vdolek

Ve středu 29.11. 2023 se v hale ve Vrbátkách konalo tradiční setkání devíti družstev nazvané "Starostuv hanácké vdolek".

Historická vojenská posádka

V pondělí 27.11.2023 měli žáci 1. – 5. ročníku možnost setkání s vojáky, kteří mířili k 218. výročí bitvy u Slavkova, bitvy tří císařů.

Rozsvícení vánočního stromu

Dne 27.11.2023 se konalo rozsvícení vánočního stromu před Obecním úřadem v Kralicích na Hané.

Rohlíčkování

Ve čtvrtek 23.11.2023 pekla paní vychovatelka Formanová s dětmi z 1. oddělení školní družiny křehké rohlíčky s mandlemi plněné mákem a povidly.

Dobrodružství s počítačem

Ve čtvrtek 23. 11. 2023 se vybraní žáci v prostorách Informačního centra pro mládež a počítačové učebny Cyrilometodějského gymnázia zúčastnili soutěže Dobrodružství s počítačem.

turnaj ve skládání puzzle

V listopadu děti z I. oddělení školní družiny absolvovaly turnaj ve skládání puzzle na čas.

Školička

2. setkání předškolních dětí s paní učitelkou z první třídy.

Vánoční fotografování

Fotografování žáků s vánoční tematikou.

Den bez batohů

V úterý 21.11.2023 proběhl Den bez batohů.

Tvoření s kořením a pískování

V pondělí 20.11.2023 si žáci 2., 4. a 5. třídy během jedné vyučovací hodiny vyzkoušeli novou techniku „Mix vlastního koření naslano a nasladko“. Žáci 3. třídy si zase vyrobili obrázek technikou pískování.

Štrúdlování

V týdnu od 6. do 10.11.2023 proběhla ve 2.oddělení školní družiny soutěž O nejhezčí jablko. Ve čtvrtek 16.11.2023 se potom děti pustily do společného štrúdlování.

projektová výuka - Den boje za svobodu a demokracii - 4. a 5. ročník

Ve čtvrtek 16. 11. 2023 si žáci 4. a 5. ročníku v rámci projektové výuky připomněli 17. listopad roku 1989 - Den boje za svobodu a demokracii.

Logická olympiáda

Logická olympiáda je soutěž, kterou každoročně pořádá společnost Mensa ČR.

pěvecká soutěž

Ve středu 15.11.2023 se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže.

Podzim v parku

V pátek 10.11.2023 proběhl pro děti z 1. a 3. oddělení ŠD projekt „Podzim v parku“ organizovaný v rámci Šablon JAK.

Svatomartinská stezka: Dětská zábava plná her a tradic

Ve čtvrtek 9.11.2023 se děti ze 2. oddělení školní družiny zúčastnily Svatomartinské stezky, která byla plná her a zábavy.

Svatý Martin

Ve čtvrtek 9.11. 2023 bylo pro děti z 1. oddělení ŠD připraveno projektové odpoledne na téma Svatý Martin – jeho život a legenda.

Podzim v družině

Hned na začátku školního roku zahájila paní vychovatelka Zemánková s dětmi v II. oddělení školní družiny celoroční hru Indiáni.

Beseda s důchodci

Dne 5. 11. 2023 proběhlo v kulturním domě v Kralicích na Hané odpoledne věnované seniorům.

Bramboriáda

V týdnu od 30.10. do 3.11.2023 měla paní vychovatelka Zemánková s dětmi z II. oddělení školní družiny téma zelenina a ovoce.

Halloweenská stezka

Ve čtvrtek 2. listopadu 2023 byla připravena pro děti z 1. a 3. oddělení ŠD „Halloweenská stezka“.