Kralická škola

Naše škola má více než stoletou tradici. Panuje u nás přátelské rodinné prostředí malotřídní školy. Máme 5 tříd, 3 oddělení školní družiny a zkušené pedagogy poskytující vzdělání s důrazem na osobnostní rozvoj, studijní dovednosti, spolupráci a individuální přístup.

Více o naší škole
starší aktuality »

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH NAŠÍ ŠKOLY!

Naše škola je základní školou s více než stoletou tradicí, která poskytuje primární vzdělávání žáků v rámci vzdělávacího systému České republiky. Je organizována jako malotřídní škola s pěti postupnými ročníky v pěti třídách o celkové kapacitě 150 žáků. Disponuje třemi družinami a jídelnou. Poskytuje základy všeobecného vzdělání s důrazem na osobnostní rozvoj, studijní dovednosti, spolupráci a individuální přístup. Nabízí aktivity spojené s výukou, aktivity školní družiny a zájmové kroužky.

Ilustrační obrázek - dívka
Ilustrační obrázek - chaplec

CO NABÍZÍME ŽÁKŮM NAŠÍ ŠKOLY

• podnětné a přátelské prostředí malé školy
  • individuální přístup k dětem se speciálními vzdělávacími potřebami
  • ranní a odpolední školní družinu
  • pobyt dětí na školní zahradě v průběhu přestávek a při činnostech v ŠD
  • pestrou nabídku zájmových kroužků pro všechny věkové kategorie zdarma
  • výuku plavání pro všechny žáky školy od 1. do 5. ročníku
  • dopravní a ekologickou výchovu
  • projektovou výuku
  • zapojení do soutěží a olympiád
  • modernizaci výuky prostřednictvím výpočetní techniky, didaktického software a interaktivních tabulí
  • internet pro žáky 4. a 5. ročníku při samostatné přípravě na výuku
  • pobyt žáků v přírodě
  • školní knihovnu pro žáky
  • návštěvy divadelních představení
  • tematické školní výlety a exkurze
  • výtvarné dílny pro děti i rodiče
  • sportovní soutěže pro žáky
  • účast dětí předškolního věku ve výuce
  • projekty Ovoce a zelenina do škol, Školní mléko

Události a akce školy

všechny akce
prosinec 2023
po út st čt so ne

předvánoční čas

V průběhu prosince plnily děti ze II. oddělení školní družiny úkoly z adventního kalendáře.

předvánoční týden

Ve III. oddělení školní družiny se během posledního týdne před Vánoci stavělo z lega nebo pekly perníčky.

Vánoční besídky ve třídách

Ve čtvrtek 21.12.2023 se konaly vánoční besídky v jednotlivých třídách.

Muzeum v Prostějově - 4. třída

20.12.2023 si šli žáci 4. ročníku okusit vánoční atmosféru na výstavu vánočních stromečků.

Vánoční florbalový turnaj

V úterý 19.12.2023 se před blížícími vánočními prázdninami konal v sokolovně napínavý florbalový turnaj, ve kterém se utkaly čtyři týmy složené z žáků naší školy.

beseda s hasiči

V pátek 15. 12. 2023 se uskutečnila ve druhé třídě beseda se členem Hasičského záchranného sboru z Prostějova.

Vánoční zpívání

Ve čtvrtek 14.12.2023 se uskutečnila v kulturním domě akce s názvem Vánoční zpívání.

Turnaj ve skládání puzzle

Ve středu 13.12.2023 proběhlo vyhodnocení celodružinového Turnaje ve skládání puzzle na čas.

Generálka na Vánoční zpívání

Ve středu 13.12.2023 dopoledne proběhla generálka na připravovanou akci Vánoční zpívání.

Vánoční turnaj

V pátek 8. 12. 2023 se v sokolovně odehrál nezapomenutelný Vánoční turnaj pro děti ze všech oddělení školní družiny.

Bobování

Děti ze druhého oddělení školní družiny využily první sněhovou nadílku pro radostné odpoledne plné zimních radovánek.

Korálkování pro kluky i holky

Ve čtvrtek 7.12.2023 připravila paní vychovatelka pro děti z 1. oddělení ŠD s paní lektorkou Martou Nevrlou další aktivitu v rámci programu Šablony JAK.

Mikuláš ve škole

V úterý 5.12.2023 navštívili naši školu Mikuláš, andělé a čerti.

Mikulášská nadílka

V sobotu 2.12.2023 uspořádal Klub přátel školy Mikulášskou nadílku pro děti nejen z naší školy.