Ve středu 10. 6. 2026 se v 1. třídě uskutečnila Slavnost Slabikáře.

Zúčastnili se jí rodiče prvňáčků a pan starosta Karel Labonek.

Prvňáčci zahájili slavnost přednesem básniček k písmenkům a pak společně zazpívali píseň Abeceda. Čtením příběhu ze Slabikáře žáci ukázali, jak se naučili číst. Složením čtenářského slibu a svým podpisem se zavázali, že budou každý den číst a ke knihám se budou pěkně chovat.

Paní učitelka Hana Půdová žákům připnula odznak „Už jsem čtenář“ a pan starosta jim předal knihu „Příběhy veselých prvňáčků“, dárek od Úřadu městyse v Kralicích na Hané.

Po písničce „Čtenářská“ paní učitelka poděkovala rodičům za spolupráci a děti předaly kytičku jako poděkování za pomoc a trpělivost při domácí přípravě.