Ve středu 12. 6. 2024 se uskutečnila dlouho připravovaná Slavnost Slabikáře.

Pozvání na ni přijali nejen rodiče dětí, ale také pan starosta Karel Labonek a paní ředitelka Mgr. Lenka Nováková.

V úvodu děti zazpívaly a pohybem doprovodily písničku „Písmenková“. Poté každé z dětí předneslo básničku k písmenku, na něž začíná jeho jméno. Program pokračoval poděkováním Slabikáři za všechno, co děti naučil a děti přidaly i velké poděkování rodičům, kteří jim byli při učení oporou.

Aby byla Slavnost Slabikáře úplná, musely děti prokázat, že umí číst. Všechny se proto vystřídaly při čtení textu „Domov“. Společnou recitací básně „Cestička k domovu“ osvěžily jistě i rodičům vzpomínky na jejich školní začátky.

Od pana starosty obdržely za svoji velkou snahu knížku Kouzelná třída a paní ředitelka jim předala upomínkovou placku s nápisem Už umím číst.

Celá slavnost byla zakončena veselým tanečkem Abeceda.