V pondělí 30. 10. 2023 se žáci druhého a třetího ročníku zúčastnili výukového programu Hrátky s přírodninami.

Vzdělávání může být zábavné a inspirativní, a to právě prokázali druháci a třeťáci z naší školy během jedinečného programu zaměřeného na přírodu.

Při této výjimečné události si žáci nejen hravou formou osvojili nové dovednosti, ale také si užili mnoho radosti. Jednou částí programu bylo třídění přírodnin, ze kterých následně zkoušeli podle daného receptu vařit guláš.

Žáci se také věnovali výtvarnému umění a vytvořili krásné obrázky z různých přírodnin. Tvořili také "zvonkohru" neboli závěs, který zdobí naše třídy.

Na závěr programu si všichni žáci poskládali papírové kelímky a natrhali do nich různé druhy voňavých bylinek. Tato činnost rozvíjela nejen jejich smysl pro vůni, ale také jim umožnila vytvořit si vlastní vonné sáčky, které si mohou přinést domů.

Celý program byl pro všechny velmi zajímavý a inspirující. Děti pracovaly s nadšením a s radostí se učily nové věci. Kromě toho měly možnost ochutnat výborný bylinkový čaj, který chutnal téměř všem.

Byla to skvělá příležitost pro žáky prohloubit své znalosti o přírodě a trávit čas společně. Tento program ukazuje, že vzdělávání nemusí být nudné a monotónní. S kreativitou a zapálením mohou žáci objevovat krásy přírody a získávat nové dovednosti.