Od 19. do 23. 2. 2024 probíhal na naší škole Zdravý týden, který byl zasvěcen vzdělávání o zdravém životním stylu - jak se správně stravovat a udržovat své tělo v kondici.

Téma „ZDRAVÍ“ se promítlo do výuky různými způsoby.

Společně s dětmi diskutovali paní učitelky o důležitosti zdraví a zdravého životního stylu. Zaměřili se také na význam nošení zdravých svačinek do školy.

V některých třídách byla vyhlášena barevná výzva. Každý den tak děti chodily oblečené v dané barvě a měly i svačinu (ovoce nebo zeleninu) této barvy.

Ve třídách probíhaly rozcvičky, tancování nebo intenzivnější pohyb na čerstvém vzduchu na školním dvoře.

Jednotlivé třídy si připravily ovocné talíře nebo ovocné špízy podle vlastní fantazie, někteří ochutnali exotické ovoce, o kterém ještě neslyšeli.

Žáci v 1. třídě se navíc seznámili s tím, jak je důležité předcházet úrazům a dozvěděli se, pokud by došlo k vážnějšímu úrazu, jak umět sobě nebo druhým přivolat první pomoc.

Žáci 2. až 4. třídy zakončili Zdravý týden otužováním se při plaveckém výcviku.

Žáci 5. třídy si v rámci pracovních činností sestavili z různých druhů ovoce lidské nebo zvířecí obličej.