V pátek 22. 3. 2024 se v naší škole konala pro vybrané žáky Noc s Andersenem.

Jedná se o celostátní projekt českých knihoven, do kterého mají možnost se zapojit i školy. Cílem je u prohloubit u dětí zájem o čtení.
Všichni vybraní žáci se do školy dostavili na 18tou hodinu. Pod vedením vyučujících plnili úkoly, které se týkaly dánského spisovatele H. CH. Andersena. Například ilustrovali, vymýšleli příběh, psali dopis, který společně zanesli na poštu, vyhledávali a třídili informace, hráli divadlo, skládali tajenky, hráli hry, četli, dívali se nebo poslouchali pohádky.
Za splnění úkolů byli ohodnoceni medailí. Kolem 23 hodiny si děti roztáhly spacáky a společně usnuly.
Ráno po snídani všichni odcházeli domů.

Žáci ze 4. a z jiných tříd projekt zvládli na výbornou. Věříme, že tato Noc s Andersenem byla pro všechny příjemně stráveným večerem.