V úterý 28. 5. 2024 se žáci páté třídy vydali s paní učitelkou Petrou Petrželovou, paní vychovatelkou Leonou Zemánkovou a paní vychovatelkou Jaroslavou Formanovou na exkurzi do Prahy.

Výklad zahájila paní vychovatelka Formanová hned na hlavním nádraží. Následovalo Václavské náměstí, muzeum nebo pasáže.

Plánovaná komentovaná prohlídka muzea Karlova mostu byla moc pěkná. Pan průvodce byl milý a jeho vyprávění bylo velmi zajímavé.

Po prohlídce muzea všechny čekala plavba po Vltavě. Pan kapitán řekl dětem spoustu zajímavých informací o Vltavě a Karlově mostu a ukázal jim místa, kde se natáčela pohádka Chobotnice z druhého patra. Na palubě lodě dostaly děti občerstvení, limonádu a nanuky.

Potom už je čekala cesta po Karlově mostě a přes Staroměstské náměstí na poslední cíl jejich exkurze, který byl u Karlovy univerzity.

Na zpáteční cestě vlakem se chlapci i děvčata snažili správně odpovědět na 45 otázek testu, který pro ně paní vychovatelka Formanová připravila.

1. místo získala Karolína Michenková, 2. místo si zasloužila Michaela Kuželová a na 3. místě se umístil Šimon Krejčíř. Za svou práci, kterou testu věnovali, dostali chlapci a děvčata na prvních osmi místech malý dárek a lízátko. Sladkou odměnu za snahu dostali nakonec všichni žáci.