Dne 16.5. proběhl na školní zahradě parkourový seminář pod názvem "Život v pohybu."

Seminář pro všechny ročníky žáků školy provedla SH Academy z.s. Jihlava. Dva lektoři Marek Klátil a Martin Kašiar, realizovali nejdříve seminář pro žáky 1. - 3. ročníku a pak pro žáky 4. a 5. ročníku. Každý ze seminářů začal krátkou edukativní přednáškou o historii parkouru, bezpečnosti a zásadách při trénování parkouru a na závěr přednášky proběhla exhibice s akrobatickými prvky, soutěž o věcné ceny a prostor pro dotazy. Druhou část semináře tvoří workshop, při kterém si žáci mohli vyzkoušet základní techniky parkouru pod odborným dozorem a vedením lektory. Každý seminář trval 60 minut a žákům všech ročníků se velmi líbil.