V týdnu od 6. do 10.11.2023 proběhla ve 2.oddělení školní družiny soutěž O nejhezčí jablko. Ve čtvrtek 16.11.2023 se potom děti pustily do společného štrúdlování.

Jablíčka ze soutěže posloužila jako hlavní ingredience pro tento sladký pokrm. Společně se děti shromáždily ve školní jídelně, kde za asistence paní vychovatelky Zemánkové vytvářely lahodné štrúdly.

Prvním krokem bylo nastrouhání jablek, která poskytla nádhernou a šťavnatou náplň. Poté následovalo rozválení těsta, což vyžadovalo pečlivost a spolupráci. Každý z účastníků přispěl svým dílem k vytvoření dokonalého dezertu.

Po dokončení pečení si pak děti vychutnaly své vlastní mistrovské kousky při společné svačině. Štrúdlování se tak stalo nejen gastronomickým dobrodružstvím, ale i příjemným společenským setkáním.