"Vznik života" - promítání

21.listopadu se naši žáci zúčastnili zajímavé a naučné besedy, která byla doplněna filmem "Vznik života."

Halloween v hodině angličtiny

V hodinách anglického jazyka se žáci seznamují také s tradicemi a svátky ve Velké Británii. 31. října se tam pořádají Halloween’s party. Žáci 3. ročníku se proto ustrojili do kostýmů duchů, čarodějnic a jiných strašidel a hodinu angličtiny si užili trochu jinak. Jako odměnu za splněný úkol dostávali ovocná háďata a kyselé slizáky.

MŠ ve škole - matematika

Ve čtvrtek 23.10. jsme přivítali s radostí v naší škole budoucí předškoláčky. V učebně 1.třídy na ně čekali maňásci František s Fanynkou , kteří měli pro ně připravenou pohádku „O třech medvědech“, kde plnili nejrůznější početní úkoly. Děti byly velmi šikovné. Za svoji šikovnost každé z nich získalo upomínkový list s pochvalou.

Sběr papíru

Ve čtvrtek 16.10.2014 proběhl sběr starého papíru. Celkem bylo nasbíráno 9 902 kg.

Evropský den jazyků

1.října 2014 proběhl na naší škole Evropský den jazyků. Projektové výuky se zúčastnili žáci 3., 4. a 5. ročníku. Všichni přítomní se dověděli spoustu informací o Rakousku, Maďarsku a Itálii. Na závěr si každý vyrobil vlaječku z papíru prezentovaných států.

Žádný ilustrační obrázek

Beseda - "Zdravé zuby"

Dne 25.září 2014 se žáci naší školy zúčastnili besedy o dentální hygieně. Seznámili se především se správným čištěním zubů. Dále se dozvěděli, jak a za jak dlouho vznikne kaz a vyzkoušeli si, zda si zuby čistí správně. Pomocí speciálního bonbónu se jim zabarvily zuby tam, kde mají zubní plak a poté čištěním barvu odstraňovali.

Návštěva Dětského dopravního hřiště

Žáci 4. ročníku každoročně navštěvují dětské dopravní hřiště v Prostějově, kde si mohou prakticky vyzkoušet své znalosti z oblasti dopravní výchovy. Nejprve si společně s dopravním instruktorem zopakovali znalost dopravních značek a silničních pravidel, a poté si mohli prakticky vyzkoušet jízdu na kole nebo ve šlapacím autíčku na modelových cestách s křižovatkami, přechody pro chodce, semafory i kruhovým objezdem. Počasí nám naštěstí přálo, a tak si žáci výuku na dopravním hřišti opravdu užili.

Zahájení školního roku 2014/2015

Je pondělí, 1. září. Dveře školy se opět otevřely a dovnitř proudili nadšeně malí školáci. Ti nejmenší se určitě těšili nejvíce! V tento slavnostní den je přišel do školy přivítat i pan starosta Pavel Kolář, pan místostarosta Václav Répal a také paní ředitelka Mgr. Lenka Nováková.